Muuda teksti

Portal

Tühista tegevused
Isiklikud vahendid
Algus » Help » Eestikeelne abiinfo » TeadmusPaja
Uudised

History for TeadmusPaja

changed:
-
**Õpilase Teadmuspaja**

Teadmuspajas toimuvate arutelude kasutamise protsess õppetöös näeb üldistatult välja järgmine:

1. Esmalt loob õpetaja käsitletava teema põhjal mõtestatud konteksti. Koos konteksti loomisega valib õpetaja välja ka arutelu formaadi; kas kasutada teadmustüübistikul põhinevat arutelu või tavafoorumit.

2. Konteksti põhjal luuakse üks või mitu jutulõime, mis avavad arutelud. Arutelus osalemiseks tuleb õpilasel valida teadmustüüp.


*Teadmuspaja aruteludes osalemine*


Teadmuspaja arutelu(de)s saab osaleda peale seda, kui õpetaja on üles seadnud arutelu konteksti(d) ja määranud, millises formaadis arutelud toimuvad. Arutelusid võib läbi viia kas tavafoorumina või kasutada teadmustüübistikke. Teadmustüübistiku valib õpetaja, teadmustüübi valib sõnumi edastaja. Selgitus selle kohta, millist lähenemist ja mõttelaadi erinevad teadmustüübid esindavad, avaneb klõpsates väikesel küsimärgi ikooniga nupul.

*Esitatud konteksti põhjal uue jutulõime loomine*

1. Vali vasakmenüüst Teadmuspaja 

2. Vali kontekst, milles soovid osaleda ja klõpsa selle nimel

3. Kui konteksti põhjal ei ole veel ühtegi uut jutulõime alustatud, vali link  'Alusta uut jutulõime'

4. Kui konteksti kohta on eelnevalt jutulõim(ed) loodud, võid lisada oma sõnumeid, valides arutelu (jutulõime), kuhu soovid oma sõnumeid lisada

*Arutelu seadete kasutamine*

Arutelus on kasutajal võimalik muuta kuvatava esilehe seadeid.
Kui on esitatud mitu konteksti, siis ilmuvad nende ette üles ja alla suunavad nooled.  Nooltele klõpsates saad antud konteksti nihutada teiste kontekstide suhtes ettepoole ja tahapoole (ehk ekraanil üles- ja allapoole). 
Konteksti kõrval paremal on link 'Peida kontekst'/'Näita konteksti'. Vastavalt sellele konteksti peidetakse või näidatakse.
 
Kui kontekst on peidetud, kuvatakse ainult konteksti pealkiri, uute lisatud sõnumite arv, sõnumite koguarv.

Kui kontekst on nähtaval, kuvatakse konteksti pealkiri, uute lisatud sõnumite arv, sõnumite koguarv, konteksti lühikirjeldus, link täispikale kirjeldusele, alustatud jutulõimed, jutulõime lisamise aeg ja alustaja nimi, sõnumite arv antud lõime kohta.

Tähelepanu! Ühe konteksti sees võib olla alustatud mitu jutulõime!

**Õpetaja Teadmuspaja**

1. Vali vasakmenüüst Teadmuspaja 

2. Klõpsa lingile  'Loo uus kontekst' 

3. Avaneval lehel 'Loo uus kontekst' kursuse nimi täida järgmised väljad:

- Konteksti pealkiri, selle nime all esitatakse kontekst õpilastele; näiteks: E-õppe plussid ja miinused

- Lühikirjeldus, sissejuhatav lühikene tekstiosa; näiteks: E-õppel on nii plusse kui miinuseid, järgnevas arutelus toome välja igaüks 3 plussi ja 3 miinust. 

- Pikem kirjeldus, täispikk kirjeldus; näiteks: võib lisada mingi katkendi artiklist, kus lahatakse teemas nimetatud probleeeme. 

- Teadmustüüp, vali teadmustüüp: Uuriv õppimine, Kuus mütsi või Foorum


Kui õpilane siseneb Meediapaja sektsiooni, siis on talle esmalt näha lühikirjeldus.  Lühikirjelduse tekstiosa lõpus on olemas link Täispikk kirjeldus – sellele vajutades on näha täispikk kirjeldus. 



Nupp 'Sisesta' kinnitab tegevuse, nupp 'Katkesta' tühistab tegevuse, nupp 'Eelvaade' annab ette sisestatud konteksti kõigi täidetud andmetega ja aitab otsustada, kas sisestatud kontekst on korrekte ja seda võib üles seada.