Uudised
Arvuvahemikvastusega ülesanne
Arvuvahemiku küsimuse puhul on olemas täpne õige vastus ning lubatud eksimuse määr.
Eksimuse määr esitatakse küsimuse sisestamisel määratud arvuvahemikuna - kirjutatakse vahemiku alam- ja ülempiir. Õpilane vastates määratud piire ei näe.
Antud küsimuse puhul on võimalik automaatseks punktiarvestuseks valida, kas arvutatav punktisumma sisestatud vastuse eest on:
- Lineaarne – kui õpilase vastus mahub etteantud piiridesse, saab ta parimale normtulemusele vastava punktide arvu.
Näiteks: Kui täpseks vastuseks on 10, alampiir 7 ja ülempiir 13 ning maksimumtulemus määratud 10p, siis vastused, mis jäävad 7 ja 13 vahele ja ka komakohtadega samad arvud annavad maksimumtulemuse ehk 10p.
Tähele tuleb panna, et kui soovime, et arv 7 oleks madalaim õige vastusena loetav väärtus, siis ei saa me kirjutada number 7 alampiirina, kuna tehe toimib suurem-väiksem põhimõttel. Ehk siis peaks alampiir olema kas 6 või 6,9. Sama kehtib ka ülempiiri kohta.
- Vahemik - antav punktisumma väheneb vastavalt sellele, kui kaugele jääb õpilase poolt antud vastus täpsest vastusest etteantud alam- ja ülempiiride sees. Selleks jaotatakse vahemik vastavalt õige vastuse ja alam(ülem) piiri suhtele.
Näiteks: Kui täpseks vastuseks on 10, alampiir 7 ja ülempiir 13 ning maksimumtulemus määratud 10p, siis vastused 7,8,9,10,11,12,13 annavad järgmisi punktisummasid maksimumist:
7 ja 13 = 0p
8 ja 12 = 3,3p
9 ja 11 = 6,7p
10 = 10p