Mida räägib minu jalajälg?

1997. aastal ilmunud riikide ökoloogiliste jalajälgede võrdluses on toodud inimkasutuse jaoks kättesaadavaks pinnaks 1,7 ha inimese kohta. See on käesoleva ökoloogilise reaalsuse keskmine.

Tavapärase tööpäeva pikkus on ainult 1/3 kogu päevast ja selle aja jooksul kasutatakse ca kolm korda enam kui bioloogiline ressurss ühe inimese kohta võimaldab. Seega vaatamata sellele, millisest säästlikkust näitavast arvust me lähtume, on selge, et ressursikasutus on suurem optimaalsest ehk et elatakse tuleviku arvel.

Sinu organisatsioon ökoloogiline jalajälg on väiksem tavapärasest ja mahub olemasoleva ökoloogilise reaalsuse piiridesse (st ei tarbita rohkem, kui ühe inimese kohta ökoloogilist ressurssi maakeral olemas on). Samas tuleb meeles pidada, et tavapärase tööpäeva pikkus on 1/3 kogu päevast ning 5 päeva nädalast, mistõttu tuleb „jätta“ ökoloogilist ressurssi ka eraelulisteks vajadusteks.

Sinu organisatsioon ökoloogiline jalajälg on palju väiksem tavapärasest ja mahub olemasoleva ökoloogilise reaalsuse piiridesse (st ei tarbita rohkem, kui meil ühe inimese kohta ökoloogilist ressurssi maakeral olemas on). Oled eeskujuks teistele organisatsioonidele!

1/3 päevast me magame, 1/3 päevast me käime tööl ja 1/3 päevast on aeg meile endile ja meie peredele ning selle aja jooksul kasutatakse ca kolm korda enam kui bioloogiline ressurss ühe inimese kohta võimaldab.

Seega vaatamata sellele, millisest säästlikkust näitavast arvust me lähtume, on selge, et ressursikasutus on suurem optimaalsest ehk et elatakse tuleviku arvel.

Sinu kodu ökoloogiline jalajälg on väiksem tavapärasest ja mahub olemasoleva ökoloogilise reaalsuse piiridesse (st Sa ei tarbi rohkem, kui ühe inimese kohta ökoloogilist ressurssi maakeral olemas on). Samas tuleb meeles pidada, et üldjuhul 1/3 päevast me magame, 1/3 päevast käime tööl ja ainult 1/3 päevast saame endile ja oma peredele pühenduda, mistõttu tuleb „jätta“ ökoloogilist ressurssi ka professionaalseteks vajadusteks.

Sinu kodu ökoloogiline jalajälg on palju väiksem tavapärasest ja mahub olemasoleva ökoloogilise reaalsuse piiridesse (st Sa ei tarbi rohkem, kui ühe inimese kohta ökoloogilist ressurssi maakeral olemas on). Oled eeskujuks teistele!