Ilmus VIKO 2.1

Meil on hea meel teatada, et on valminud VIKO versioon 2.1. Kõige suuremaks uuenduseks on see, et kursusele saab peale failide ja linkide lisada ka tekstidokumente ning vistutatud materjale (näiteks SlideShare esitlused või YouTube videod). Tekstidokumentide toimetamine on võimalik otse veebibrauseris. VIKO seadistustes saab määrata, kas ka õpilased saavad kursusele vistutada ja tekstidokumente lisada.

Versiooniuuenduse tegemine on oluline ka seetõttu, et praeguses versioonis on tundide lisamise menüüs aastad kuni 2010-ni. Uues versioonis genereeritakse aastad dünaamiliselt.

VIKO versiooniuuendus versioonilt 2.0.1 toimub järgmiselt:

1. Tee varukoopia VIKO andmebaasist ja viko.conf konfiguratsioonifailist.

2. Uuenda andmebaasi kasutades selleks SQL skripti sql/changes_2.1.sql

3. Paki lahti viko-2.1.tar.gz ja asenda kõik VIKO failid VÄLJA ARVATUD viko.conf

4. Lisa järgmised read konfiguratsioonifaili viko.conf lõppu:

student_can_add_text = yes
student_can_add_embed = yes

Need seaded määravad, kas õpilased saavad lisada tekstidokumente ja vistutatud materjale. Soovi korral võib vaikimise väärtuse asemel kirjutada “no”.

5. Veenduge, et kooliadministraatoritel on e-mailid määratud. Nende nimel saadetakse edasipidi parooli taastamise e-kirjad kasutajatele ja kasutajad saavad nii otse vastu kirjutada oma kooli kooliadministraatorile.

Vanematelt versioonidelt otse versiooniuuendust teha ei saa. Täpsemad juhised vahepealseteks versiooniuuendusteks on INSTALL failis.

VIKO 2.1 versiooni saab allalaadimiste lehelt.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.