iCampus

virtual learning environment
Koolitusgrupp asub Koolielus - http://koolielu.ee/pg/groups/27262/mpe/

Pages home > M-õppe mäng "Minu privaatsus ja turvalisus Tallinna Ülikooli kampuses"

M-õppe mäng "Minu privaatsus ja turvalisus Tallinna Ülikooli kampuses"

Tere tulemast mängima m-õppe mängu teemal "Minu privaatsus ja turvalisus Tallinna Ülikooli kampuses."

Antud mäng annab Sulle ülevaate ja arusaamad üksikisiku privaatsuse ja isikliku turvatunde teemadest võimaldades läbi personaalse kogemuse kaardistada neid aspekte Tallinna Ülikooli kampuses.

Üksikisiku privaatust ja turvatunnet võivad mõjutada järgnevad asjaolud:

• Riietehoid - kas asjade jätmine sinna on turvaline?
  • Arvutiklass - kas on võimalik privaatselt tegeleda isiklike asjadega arvutiklassis?
  • Koridor - kas koridoris liikumine on Sinu jaoks turvaline?
  • Üldine keskkond - kas leidub ruume ja kohti, kus rahulikult personaalset tööd teha? Kas (ja kus) on Sinu jaoks piisavalt ruumi tagamaks personaalse ruumi säilimist?
  • Tualetid - :)
  • Videokaamerad - kas teatud kohas pigem tagab turvatunnet või piirab Sinu privaatsust

Tehniline varustus: mobiiltelefon (fotode tegemise võimalusega), DataMatrix koode tundev tarkvara (näiteks UpCode) mobiilis, Twitter-i konto

Ülesanne:

Leia 1. hoones üles kaks kohta, kus on seina peal DataMatrix kood. Ava näiteks UpCode-iga saadud lingid ja anna hääletades oma arvamus leitud kohast. Põhjenda oma arvamust Twitteris märgistades sissekande hash-tagiga "#mope09privaatsus".

Vali Tallinna Ülikooli kampuses välja üks hoone ning kaardista selles hoones veel 3 Sinu jaoks märkimisväärsed koht, kus tunned, et Sinu privaatsus või turvatunne on eriti hästi kaitstud või puudub üldse.

Märkimisväärsed kohad palun pildista üles ning saada märksõnaga "#mope09privaatsus" Twitterisse (kasutades näiteks posterous.com või twitpic teenust). Kirjelda leitud kohta (hoone, korrus, [läheduses asuva] ruumi number) oma Twitteri sissekandes.

Kui satud plindrisse, siis küsi abi SMSi teel numbrilt +372 55 520 783.

Peale mängu: arutle leitud kohtade üle koostöös teistega ning proovi hinnata Tallinna Ülikooli privaatsust ja turvalisust enda perspektiivist.

Tallinna Ülikooli kampuses aitab Sul orienteeruda kaart aadressil http://www.tlu.ee/files/arts/10/TLU_kea924cc41f7b18e993e2ef6ac683f209.pdf . Lihtsuse mõttes on hea mõte antud kaart välja trükkida ning paberi peal kaasa võtta.

,

Last updated 2961 days ago by Marko Puusaar