iCampus

virtual learning environment
Koolitusgrupp asub Koolielus - http://koolielu.ee/pg/groups/27262/mpe/

Pages home > UpCode

UpCode

Võimaldab mobiilil lugeda triipkoode kui ka UpCode. Koodiga on võimalik siduda nii veebilehti, videosi, visiitkaarte jmt. Programmi saab allalaadida aadressilt www.upcode.fi. Samalt lehelt leiab ka demo koode ja võimaluse endale koode tellida. Mobiiltelefonil peab olema pildistamis võimalus.

Näiteks, näidates lisatud koodi mobiiltelefonile, milles on installeeritud UpCode peaks avaneme TÜ Pärnu kolledži mobiilisõbralik veebilehekülg (st sama lehekülg kui trükkida oma mobiiltelefoni veebilehitsejasse aadress http://www.pc.ut.ee) tupk

Last updated 3320 days ago by Ragnar Õun

Sarnasest toodest (i-nigma reader) tahtsin kirjutada eile.  :)

Alternatiivseks universaalsete (ehk teenusevahendajaga sidumata) QR koodide generaator leidub ka siin:
http://qrcode.kaywa.com/

Veel kommenteerides QR koodide lugemist mobiili abil pean märkima tähtsaks ka mobiili kaamera resolutsiooni. 2Mpix (minu puhul) töötab rahuldavalt. Väiksemaga resoga võib tekkida probleeme mahukamate koodide lugemisel. 

Juri Tretjakov 3319 days ago

Väga tore, et sellised koodilugejad siin ära märkisid. Praktikas leiab selliseid mobiiliga loetavaid koode palju näiteks erinevates reklaamides (lennujaamades jms...) ning ajalehtedes (enamjaolt küll väljamaistes), mis sisaldavad siis infot näiteks mõne sooduspakkumise kohta või lihtsalt suunavad edasi sind firma veebiaadressile. Saab ju selle koodi taha panna "peitu" erinevat teksti.

Ise olen kasutanud vaid viimasena mainitud kaywa lugejat ja tõesti, toimib kenasti. Telefon suudab lugeda koodi ka näiteks arvuti ekraani pealt.

Veel praktilisi näiteid, tean, et koolides on kasutatud selliseid koode orienteerumisvõistluste läbiviimisel, kus välja prinditud koodid on kinnitatud puude külge ning sisaldavad nad siis erinevaid ülesandeid, mida osalejad peavad läbima.

Priit 3318 days ago