iCampus

virtual learning environment
Group discussion > 2. Tund 25.09.14 - Idee, meeskond, kavand ja väljakutsed

2. Tund 25.09.14 - Idee, meeskond, kavand ja väljakutsed

Martin Sillaots
2998 days ago

Teise tunni viib läbi Pauline Heidmets. Plaanis on:
1. Mänguideede esitlemine ja hindamine. Ideede esitlemine toimub alfabeetilises järjekorras. Igal õliõpilasel on aega 2 minutit oma mängu põhiolemuse tutvustamiseks (Autori nimi, mängu nimi, mängu meelelahutuslik eesmärk, mängu õpetuslik eesmärk). Kaasüliõpilased hindavad kuuldud ideid eurovisiooni punktisüsteemis - http://tinyurl.com/manguideed2014

Hääletustulemuste põhjal valitakse välja 6 enim punkte saanud ideed.

2. Meeskondade moodustamine. Valitud ideede ümber moodustatakse 5-liikmelised meeskonnad. Idee omanikust saab meeskonna juht. Meeskondade moodustamiseks kasutatakse TeamUp keskkonda - http://tinyurl.com/mang14. Eelnevalt sisestab õpetaja valituks osutunud ideede nimed. Üliõpilased osalevad teistkordsel hääletamisel - uuesti saab valida, mis ideega keegi soovib end siduda (idee omanikud annavad hääle ainult oma ideele, teised võivad anda oma hääle kahele-kolmele ideele). Gruppide moodustamisel võetakse aluseks üliõpilaste eelistusi ning varem kirjeldatud tausta. Muus osas on gruppide moodustamine juhuslik.

3. Rollide jagamine meeskonna sees. Kui gruppide nimekirjad on teada, paiknevad üliõpilased klassis ringi. Grupi liikmed tutvuvad omavahel ja teineteise taustaga. Iga meeskond valib endale nime (näiteks mängu nimi), täpsustab rühmaliikmete nimesid ja määrab rollid (projektijuht, disainer, joonistaja, kirjutaja, …)

4. Mängu kontseptsiooni kavandamine - videoloeng http://my.brainshark.com/M-ngu-kontseptsioon-632430421

5. Mängu väljakutsed ja tegevused - videoloeng http://my.brainshark.com/M-ngu-v-ljakutsed-ja-tegevused-81814916

Martin Sillaots
2993 days ago

See kommentaar on lisatud, et käesolev postitus diskussiooni alas esikohale tõuseks :)

Anna Azovtseva
2993 days ago

Martin, kui ma saan tulla loengule ainult umbes kell 13.30, mul pole võimalust ennem tulla kahjuks.
kuidas saaks liituda mingi gruppiga?

rita
2992 days ago

Tere,
Vabandan, et ei saa tunnist osa võtta, kuna oleks kurjast teisi viirusega nakatada.
Püüan järgmisel loengul endast kõike andes liikuvale "rongile" hüpata ja kui mõnes meeskonnas jääb mõni koht täitmata või siis kui kõik ära jagatakse aga mõni rühm on nõus lisatööjõudu võtma, siis annan end siinkohal üles kunstniku/joonistajana või disainerina, nendes valdkondades olen kõige tõhusam.
Kas puudujana lisan oma mängidee siia või esitlen loengus tagantjärele?

Kadri323
2966 days ago

Minu mure selline, et pole saanud kahjuks tööülesannete tõttu loengutes osaleda (esimeses osalesin). Kas mul on võimalik veel kellegi grupiga liituda või kas mul on võimalus arvestus kätte saada üksi töötades?

Kadri323
2966 days ago

Kas on veel keegi, kes on samas olukorras?