get_header(); ?>

Meie keskuse värskeima tarkvaraprojektina on valmis saanud ökoloogilise ressursikasutuse kalkulaator KESA. See võimaldab organisatsioonidel ja üksikisikutel välja arvutada oma ökoloogiline ressursikasutus elektrienergia, soojusenergia, vee, transpordi ja jäätmete näol. Projekti juhtis sihtasutus REC Estonia ning kalkulaatori Eesti eripära arvestavad arvutusvalemid koostas Anu Kõnnusaar. Kalkulaatoriga seotud koolitusi aitas korraldada Eesti Vabaharidusliit. Meie keskuse poolt olid projekti täitjateks Meelis Mets, Priit Tammets ja Hans Põldoja. Nagu kõik meie keskuses valminud tarkvararakendused, sisaldab ka KESA kalkulaator veeb 2.0 võimalusi. Näiteks saavad kasutajad avalikustada oma ökoloogilise ressursikasutuse ning vistutada selle oma ajaveebi või kodulehele.

KESA projekti esitlus toimub teisipäeval 17. novembril kell 15.00 TLÜ senati saalis (M-648). Huvilistel palume osavõtust teatada aadressil info@recestonia.ee või telefonidel 64 61 423 ja 55 232 90.

Kalkulaatori valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning Vabaühenduste Fond, mida rahastavad Norra, Island ja Liechtenstein Avatud Eesti Fondi vahendusel. Oma ökoloogilise ressursikasutuse saab välja arvutada aadressil http://kesa.edu.ee.

3 Responses to “Valmis ökoloogilise ressursikasutuse kalkulaator KESA”

 1. meelis Says:

  Kusagil võiks olla mõni help…. so kus on viidatud milliseid algandmeid on vaja eelnevalt koguda

 2. Hans Says:

  Algandmete kogumiseks on eraldi tabel: http://kesa.edu.ee/pdf/algandmete_kogumise_abitabel.pdf

  Lisaks avaneb iga küsimuse juures I-ikooni peale klõpsates lisainfo selle küsimuse kohta.

 3. meelis Says:

  sehukest lahedust soovitati mulle http://www.commutegreener.com/

Leave a Reply